Tasarım ve Üretim

Üretim tesisi İstanbul olan Erzirve optik, sektöründe bilgi, tecrübe ve üretim gücü ile hem optik hem güneş gözlüğü alanında profesyonel hizmet sağlamaktadır.

Üretim tesisimiz; TR 90, Ultem, Clip – On ve güneş gözlüğü üretiminde “Türkiye’nin Gözlük Üretim Merkezi” rolünü üstlenmiş ve tesislerimizi bu konuda ülke çapında öncü firma haline gelmiştir.

Tasarım

Ürünlerimizi; yurt içi ve yurt dışından uzman tasarımcılarımız ile tasarlıyor ve katma değerli ürünleri sizlere sunuyoruz.

Gözlük çerçevelerinde yeni ve güncel modayı takip eden ve analizlerde uzmanlamış ekibimiz ile sahada ve dijital alanda ayrıntılar üzerinde yoğun bir çalışma performansı gösteren, güncel tasarımlar üzerinde uzun mesailer harcayan ekibimiz ile birlikte sektöre liderlik etmekteyiz.

Üretim

Üretimde “kalite” mottosu ile kendimizi geliştirerek, her kilometre taşında üzerine ekleyerek, titizliğimizle  gelişim odaklı ve bu doğrultuda sizelere “katma değerli” ürün ve hizmet sağlamaktayız.

Üretim bandımızda; Türkiyenin Gözlük Üretim Merkezi sloganı ve bu hedef ile dahada büyüyen Erzirve Optik ihtiyaçlarınızı karşılamak için stratejik adımlar atmaya devam etmektedir.

Üretim Aşamalarımız ise;

Gözlük Çerçevesinin Tasarlanması

Gözlük çerçevesi uzman ekiplerimizce analiz edilerek tasarlanır ya da yeniden revize edilerek geliştirilir. Kalıplama aşaması tamamlanır.

Enjeksiyon

Enjeksiyonda TR90 ham maddesi ile temiz bir kalıplama işlemi ardından ürünün ilk aşaması çerçeve ya da sap olarak ortaya çıkar.

Çapak Alma ve Taşlama

Enjeksiyonda tamamlanan çerçeve yada sapların yollukları belirlenir ve kesilir. Bu aşamadan sonra çapak temizleme işlemine geçilir ve vibrasyon makinasına aktarılır. Vibrasyon taşlarının arasında birkaç saat işleme alınır ve temizleme işleminin ardından çıkarılır.

Montaj

Çerçeveler ve saplar modellerine göre birleştirilir ve süslemeleri eklenir.

İç yazı

Ürünün; renk, sap uzunluğu, çerçevede bulunan burun kısmı genişliği ve gözlük camı alanının genişliği gibi ayrıntıları yazılır. Bu sayede müşteri yeniden aynı ürünü almak istediğinde “ekartman” bilgilerine daimi şekilde ulaşır.

Polisaj

Montajı tamamlanan çerçevelerin ve sapların yüzey pürüzsüzlüğü için polisaj uygulanır. Bu sayede ürünün kalitesi net ortaya çıkmaktadır.

Vernik İşlemi

Montajı tamamlanan enjeksiyon çerçeveler ve sapların deformasyonunu engellemek için vernikleme yapılır.
Polisajı tamamlanan gözlüklere ise yüzey kaplaması tamamlandıktan sonra vernik atılır.

Kalite Kontrol

Etiket işlemi ardından. Optik gözlük ise demolens, Güneş gözlüğü ise lens camları takıldıktan sonra tüm gözlüklerin ayarları yapılarak kalite kontrolü sağlanır.

Depolama ve Sevkiyat

Ürünler tüm üretim aşamasından geçtikten sonra sistemsel şekilde depolarımıza kaldırılır. Siparişlerinize göre ürünler anında sevkiyata hazırlanır ve müşteriye en hızlı şekilde teslim edilmesi sağlanır.